התשובה של ועדת הערר

שלשום קיבלנו את תשובתה של ועדת הערר של משרד החינוך, לדיון שנערך לפני כמעט חודשיים…

שוב דחו אותנו, את בית החינוך "שיח"… (הדחייה המקורית היית הדחייה של בקשת הרישיון עצמה, ועל-כך הגשנו ערר).

עיקר נימוקי הדחייה נסבו סביב נושא של אי-עמידה בזמנים…
אני חייב לומר שליבי איתם, עם אנשי משרד החינוך. אף אחד שם לא אמר שום דבר בגנות זכותנו לחנך לפי דרכנו, לי זה אף נראה שהייתה בהם רוח חיובית, הם רצו לאשר – אבל יש נהלים, ויש הליך בירוקרטי, אנחנו לא עמדנו בו (כמעט אף אחד לא עומד בו כלשונו- הוא דרקוני…), והם אמונים על לשמור אותו.

גם במחיר שבית ספר, חי ונושם ובועט- עם ילדים מדהימים שכה אוהבים אותו, את בית הספר הזה, "שיח" – גם במחיר שבית הספר הזה ימשיך להיחשב "לא בית-ספר", ולא שיש לי בעייה עקרונית עם להיות חלק מ"לא בית-ספר" אלא שבעיני המדינה זה מכניס אותנו, ההורים והמורים, למעמד של עבריינים….

כל הדיון, ואני מתכוון: כל הדיון, עסק בתאריכים ומסמכים. ראש מועצת מטה-אשר, יהודה שביט, אשר הגיע לדיון בירושלים כדי להביע את תמיכת המועצה בבית הספר, אמר בפליאה: ואני חשבתי שבאתי למשרד החינוך לדבר על חינוך…

הועדה עצמה הביעה הערכה גם למאמץ הבירוקרטי שהשקענו, כל המסמכים והעבודה, אבל- לא עמדנו בתאריכים, בנהלים…

יודע שבנו יש את הנכונות להמשיך להשקיע מאמצים עבור כל זה שבכלל נמצא "ליד" החינוך (רק כדי שיבינו שאין אנו מזלזלים בזה). מקווה ומאמין שבמשרד החינוך יגלו אורך רוח.

מתקשרים אלי עוד ועוד אנשים שעומדים מאחורי יזמות להקמת בתי ספר ייחודיים. הקמנו לאחרונה את "איגוד בתי חינוך" שמיועד לאגד את כל בתי הספר הייחודיים.

חשוב להמשיך לדבר על זה, לחשוב, לתקשר- אנחנו המוני בני-אדם שמבקשים ועושים למען עולם אחר שמתחיל מחינוך שנובע מאהבה.

"רק אהבה מגרשת שנאה"

ערן

One thought on “התשובה של ועדת הערר”

  1. כל כך נכון, ערן. ואולי זאת הסיבה שכל כך קשה להם איתנו: כי אנחנו מבינים אותם ומגלים אמפטיה. לא לוחמים בהם, אלא פשוט עומדים על שלנו. 🙂

Comments are closed.