לפעול מתוך אהבה ויצירה

לאור ריבוי המחאות בזמן האחרון, אני רוצה לחלוק אתכם את ההבנה שלי האישית בנושא שהתגבשה לכדי ברורה לחלוטין ממש בשנה הנוכחית. ומה לדעתי מהווה התהליך של הקמת "שיח" בתוך כל זה.

יש האומרים – חלק מתנועת המחאה החברתית

השנים האחרונות הביאו אותי להבנה יותר ויותר כי המלחמה בקיים אינה יוצרת שינוי. השחיה נגד הזרם אינה עוצרת את הזרם. המחאה ב"רע" אינה מייצרת כל "טוב".

  • במקום להילחם בקיים עלינו ליצור את הלא-קיים-עדיין.
  • במקום לבזבז אנרגיה ולשחות נגד הזרם על מנת לעצרו, עלינו למצוא את האופן שבו הזרם עוזר לנו להגיע ליעדנו ולהשתמש בו.
  • במקום למחות ב"רע" עלינו ליצור יותר מה"טוב". בני האדם יבחרו באופן טבעי את האפשרות הטובה יותר והשניה תתפוגג לה מעצמה.

הדוגמא הטובה ביותר לכך ששמעתי ניתנת בספר "הכח" של רונדה ברן.

כשהכוס חצי ריקה – אין שום טעם להלחם בריקנות ולא ניתן להוציאה מהכוס! הדרך היחידה להפוך כוס חצי ריקה למלאה יותר היא להוסיף עוד מים. כשפוגשים חושך – לא ניתן להפיגו על ידי הוצאת החושך – אך בקלות ניתן להפיג אותו על ידי הבאת מעט אור!

בואו נוסיף עוד חזון, עוד בהירות, ניצור עוד מהטוב לעולם – ונפסיק עם המלחמות במה שאנו לא אוהבים בו.

בואו ניצור את הטוב בעצמנו!!!

יש האומרים – עשיתם ותראו לאן זה הביא אתכם

סבתא של אמא שלי, אשה חכמה מאוד, עליה השלום, הייתה אומרת בבטחון מושלם: "מש שקורה – הכל לטובה!". רק עכשיו אני מבינה את דבריה וכמה שהיא צדקה.

השינוי לא יהיה מיידי, ברור – אבל האם לא הגיע הזמן להזכר שלכל זרע לוקח זמן לגדל שורשים, לנבוט ולצמוח לצמח איתן. האין זה מה שאנו מלמדים את ילדינו?

והאם באמת-באמת זרקנו ממחשבותינו את הספקות, התרכזנו בחזון, רוקנו את עצמנו מהכעס על ה"הם" ש"לא נותנים לנו" דבר זה או אחר?

ולבסוף – אני חושבת שזה הביא אותנו למקום מופלא של יצירה, של אמת יציבה, של אמונה בדרך בה בחרנו, ושל ניסים שקורים על ימין ועל שמאל, כאילו מעצמם. של תמיכה בנו, של פגישה באנשים מדהימים בדרך, של למידה שלנו ושל ילדינו… ולמקום עם מכשולים מסוימים, שנועדו על מנת שנוכל לגדול ולהתחזק, לפי חוקי היקום בדיוק.

בואו אם כן נאמין, נשים חזון ברור לנגד עינינו, ונהפוך כל רגש שלילי בקשר לתהליך הזה לרגש של אהבה לקשיים הללו על כך שהם מגדילים אותנו.

ישבתי ביום חמישי במעגל ההורים וחשתי זכות גדולה להיות חלק מקבוצה כל כך חיובית, כל כך ממוקדת וכל כך איתנה, בהובלת מנהיגים אמיתיים, עם חזון איתן וברור. "שיח" קיים כי ברור לכולנו שהוא קיים. והוא ימשיך להיות קיים כי זו היצירה, אלה המים – ולא תוכל הריקנות לקחתם.

תודה לכולם וחנוכה שמח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *