הקמת האתר החדש

כפי שהסברתי בתכנית העבודה לסדנה של החרובים השנה, האתר שלנו יהווה פרוייקט מרכזי של העבודה שלי עם הילדים. ומאחר שהאתר הרשמי של שיח ירד והיה צורך בכל מקרה להקימו מחדש – החלטתי ללכת על רעיון אחר לגמרי: ליצור רשת של אתרים, כאשר הראשי בהם הוא האתר הרשמי של שיח, זה שאתם רואים לפניכם בהקמה ראשונית החל האתמול.

הרעיון נולד בהשראת עודד, הבן שלי בן ה-11 לפני חודש. כל הקיץ הוא הכין קומיקסים בתכנת PowerPoint על בסיס גיבורי הסדרה של מיקמק, העולם הוירטואלי אליו הוא מחובר. הוא העלה 2-3 מהם לאתר מיקמק, לחלוק עם אחרים, אך היו קשיים, והוא התחיל לבקש ממני ללמד אותו להקים אתר משלו. מאחר שעברנו באוגוסט דירה, אתם יכולים לדמיין כי הראש שלי לא היה בדיוק פנוי לבקשות מסוג זה. תמי אמרה לי שצריך להקים מחדש את האתר, וזו הרי יכולה להיות תרומה הרבה יותר מועילה שלי מאשר לבוא בימי ניקיון, בניה או צביעה בשיח. ואז פנתה אלי מיכל לדבר על הסדנאות לשנה החדשה, על הצורך לעבוד השנה על מיומנויות מחדש ואינטרנט – וכל התחבר לי.

הרעיון הוא כזה:

  1. האתר הוא רשת של אתרים, כאשר הראשי שבהם הוא אתר זה, הרשמי של שיח. יש בועמודים קבועים, כמו בכל אתר – ועמוד בלוג, העמוד עליו אתם נמצאים כעת, ובו ירוכזו כל החדשות, העדכונים והתוספות וההודעות של שיח – הפתוחים לכלל העולם, לכל המתעניין. מספר אנשים מהמערכת יוכלו לעדכן ולרשום בו וכל אחד, כולל הקהל הרחב, יכולים לקרוא, להתעדכן, להגיב ככל העולה על רוחנו (בגבולות הטעם הטוב, כמובן :)).
  2. תחת האתר הראשי יהיה אתר של הורים, הפתוח להורים וצוות בלבד. בו ירוכזו כל הנושאים הפנימיים שאין להם מקום להיות פתוחים לקהל הרחב, ושיחייבו רישום משתמש וססמא מהנהלת האתר. כל המשתמשים יוכלו להשתתף במידה זו או אחרת באתר זו, ויקבלו את ההרשאות המתאימות.
  3. לכל ילד שיחפוץ בכך וישתתף הסדנה שלי יפתח אתר אישי משלו, בו יוכלו לנהל בלוג, להעלות עבודות ופרוייקטים, לחלוק תמונות וסרטונים, לנהל את האתר, לרשום משתמשים אחרים. להוריהם תהיה גישה לאתרים של ילדיהם לפיקוח וסיוע (לא להיבהל,הדרכה תתקבל ממני לכל הדורש :)). אתרים אלה יהיו סגורים לקהל הרחב, למנועי החיפוש וכדומה.

צילום מסךצילום מסך
צילום מסך
 
אם כן, אסכם את הפעילות של השבוע הראשון בהקמת האתר החדש – מה נעשה נכון לעכשיו ומה עוד נותר לעשות.

התקנתי את הרשת ואני לומדת להשתמש במערכת וורדפרס תוך כדי עבודה, שזה מעולה בהתחשב בעובדה שעלי ללמד אחרים להשתמש בה במהלך השנה, כן? 🙂

בחנתי עשרות אם לא מאות תבניות עיצוב חינמיות, ובחרתי מספר מהן, על מנת לעשות את האתר הראשי ועל מנת לאפשר לילדים מבחר של עיצובים בבו הזמן לאתרים האישיים שלהם. את התבניות התקנתי והפעלתי, אך רק את תבנית העיצוב הנוכחית התאמתי (שיניתי, הרחבתי וכד') ותרגמתי לעברית באופן מלא, נכון לעכשיו: זו עבודה שלוקחת זמן, ואני הולכת לעשות את זה לפי דרישה בבוא העת.

התקנתי תוספים שונים: לשליחת דואר אלקטרוני באופן בטוח יותר; להוספת ה"לייק" של הפייסבוק; ועוד כהנה וכהנה.

יצרתי את העמודים עם התוכן שהיה קיים באתר הישן, והוספתי להם תמונות וסרטונים. יש צורך בתמונות נוספות, והסרטון שפביאן מכין יכול גם הוא להיות מאוד מתאים. תכנים נוספים גם הם יתקבלו בברכה, ויש תכניות להוספה.

יצרתי את האתר של ההורים, אך הוא עדיין אינו פעיל ואינו מחובר מהאתר הקיים.כל נושא המשתמשים, הרישום וכדומה עדיין לא עלה לטיפול, אך יהיה הצעד הבא בהתפתחות האתר, ותקבלו הודעות ועדכונים על כך.

כעת אני לוקחת הפסקה של שבוע-שבוע-וחצי מהעבודה על האתר (למעט תיקון דחוף של באגים, אם ימצאו), כי עברתי כבר את הזמן שהקצתי לזה בשבועים אלה בערך פי 2, ועלי להתפנות לעבודה האחרת שלי ולסדנאות של השבוע הבא.

אל תשכחו לעשות לנו "לייק" כאן למטה, – ותהנו!

בברכת שנה טובה,
ורה

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *