לימודים

סדנת אמנות עם מיכלסדנת אמנות עם מיכל
סדנת אמנות עם מיכל
 
כאמור, איננו רואים בלימודים הפורמאליים יעד עיקרי של שיח. אבל, בהיותו מקום של חיים ממילא הוא גם מקום של למידה. למידה היא חלק בלתי נפרד מן החיים, יש לה איכות של חירות, והיא מאפשרת עוצמה. אפשר לתמוך בילדים לומדים ולעזור לילדים המבקשים ללמוד גם באופן פורמאלי בדרכים שונות.

סדנאות, פרויקטים, מסעות, פעימות

אנו מציעים מגוון של מסגרות עשייה מובנות כאופציות הפתוחות לפני כל ילד מבלי לחייב.

סדנא: מסגרת עם נושא מוגדר וזמן מוגדר. כל אחראי על סדנא גם קובע את החוקים שלה. רצוי שבכל סדנא יהיה מפגש של הכרות לפני שהילד מתחייב (אם צריך להתחייב).

פרויקט: מסגרת עם נושא מוגדר ועל פי רוב גם תוצר מוגדר ויעד זמן מוגדר. הפעילות של הפרויקט בדרך כלל אינה מוגדרת למשבצות זמן ומקום ויכולה להקיף את חיי הילדים המשתתפים באופן זורם ועל פי הנשימה הטבעית של הפעילות.

פעימות: אלה נושאים שמעסיקים את הקהילה בתקופת זמן מסוימת. המוקד של הקהילה כגון "עיסוק באומנויות הבמה", "חשיבה סביבתית" וכן הלאה. נושא הפעימה ומשך זמנה נקבע עלי ידי צוות שיח.

10 מכות מצרים – סרטון פלסטלינה פרי יצירתם של ילדי "שיח"

תכנים

עיקר התכנים הלימודיים צומחים מחיי היומיים של הילדים, מנושאי העניין של המבוגרים על פי המזדמן במפגשים ובחיי הקהילה. אפשר להתמקד במגוון רחב של תחומים החל מאומנות פלסטית (פיסול, ציור, תפירה, תכשיטנות), דרך אומניות הבמה (ריקוד, הפקה קולנועית, דרמה), וכלה בתחומים עיוניים שונים כגון פילוסופיה, מתמטיקה, ומדע.

קריאה, כתיבה, מתמטיקה ואנגלית

הצוות אחראי לספק הזדמנויות שונות להפעלת יכולת בתחומי קריאה כתיבה אנגלית ומתמטיקה, הן על ידי יצירת סביבה אוריינית והן על ידי פרויקטים יזומים, לאורך כל השנה. נושאים אלה מהווים מוקד מתמשך של הקהילה. כמו כן דברים מסוג רגע של עברית, רגע של אנגלית כל יום וכן שיעורי אנגלית או קריאה וכתיבה באופן מזדמן.

מוסיקה, ריקוד ודרמה

אנו מבקשים לפתח את נושא המוסיקה הריקוד והדרמה בשיח הן על ידי תמיכה בלימוד אישי של ילדים והן על ידי פעילויות קבוצתיות כגון הרכבי נגינה, מקהלה, הופעות והקלטות, הצגות.

מופע לחג פסחמופע לחג פסח
מופע לחג פסח
 

סיורים

במשך השנה נקיים סיורים בהתאם לנושאי הפעימות. מטרת הסיורים להפגיש את הילדים עם נושא הפעימה כפי שבא לידי ביטוי במציאות מעוררת השראה.

לפרטים נוספים התקשרו אל דודו: 050-2407601

One thought on “לימודים”

  1. היי יקרים,
    אני מתעניינת במסלול ההקמה והאישורים דרך משרד החינוך כדי לאפשר משהו דומה בדרום אשמח לאיש קשר

Comments are closed.